توانا کارت،کارت اعتباری ویژه فرهنگیان جهت خرید های اعتباری و اقساطی

توانا کارت

توانا کارت فرهنگیان چیست ؟

کارت اعتباری ویژه فرهنگیان (توانا کارت) یک اپلیکیشن موبایلی است که برای فرهنگیان و معلمان سراسر کشور به بهره برداری رسیده است که از طریق آن می توانند کالا و یا خدمات مورد نیاز خود را به صورت اعتباری و اقساطی انجام دهند.

در این مقاله از سری مقالات اخبار توانا کارت، قصد داریم تمامی امکانات موجود در توانا کارت ویژه فرهنگیان و معلمان را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

گوشی شاپ

هدف توانا کارت

هدف از ایجاد این سامانه افزایش قدرت خرید و بهره برداری از خدمات رفاهی برای فرهنگیان و معلمان سراسر کشور با رویکرد عدالت محوری می باشد، در این راستا با توجه به توافق صورت گرفته بین وزارت آموزش و پرورش و شرکت ایزایران، فرهنگیان و معلمان می توانند از طریق اپلیکیشن توانا کارت خرید اعتباری و اقساطی انجام دهند و مبلغ آن به صورت کسر از حقوق در ماه های اتی پرداخت گردد.

توانا کارت

پیرو ثبت درخواست فرهنگیان ومعلمان در پنجره واحد آموزش و پرورش my.medu.ir ، امکان خرید اقساطی کالا و خدمات بدون نیاز به نامه کسرازحقوق و یا چک بانکی یا ضمانت نامه بانکی از فروشگاه‌های طرف قرارداد طرح توانا فراهم شده است.

از جمله مزایای کارت اعتباری توانا می‌توان به امکان خرید اعتباری کالا و خدمات با اقساط بلندمدت بدون نیاز به بلوکه شدن پول در بانک و پرداخت آن از محل حقوق و مزایای ماهیانه اشاره کرد.

همچنین تخصیص هدفمند و یکپارچه بن‌های مناسبتی یا طرح‌های توزیع کالا و خدمات (بن پوشاک، بن سفر، و …) در قالب سامانه توانا قابل انجام است. امکان استفاده از کیف پول الکترونیکی تارا ، تاپ، کیف پول میهن نیز از دیگر مزایای این سامانه برای جامعه مخاطبان فرهنگی است .

نکته جالب توجه در این طرح حذف کارت به صورت فیزیکی می باشد، دارنده این سامانه تنها با نصب اپلیکیشن می تواند از خدمات اعتباری و اقساطی توانا کارت استفاده نمایند.

خرید اعتباری

در خرید اعتباری با این سامانه، پس از انجام خرید در ماه جاری، بر اساس درخواست متقاضی، تسویه یک‌باره‌ مبلغ خرید از حقوق ماه بعد، یا تسویه اقساطی در انتهای هر ماه (تا زمان اتمام اقساط) اتفاق می‌افتد. میزان اعتبار هر متقاضی متناسب با دریافتی ماهانه وی (طی اعلام واحدهای ذی‌حسابی به سامانه توانا) تعیین می‌شود و مبلغ کل اقساط ماهانه وی می‌تواند تا سقف اعتبار اعلام شده افزایش یابد.

خرید اقساطی

در خرید اقساطی با این سامانه ، تا سقف 24 ماه متناسب با نوع وقیمت کالا میزان اقساط مشخص می گردد.درخرید اقساطی کاربر(پرسنل آموزش و پرورش)باید یکی از همکاران خود به عنوان ضامن معرفی کند(در یک منطقه وزارت آموزش و پرورش باشند) و ضامن هم باید وارد سامانه  my.medu.ir شود و درخواست همکار خود را تایید نمایید.

خرید بن ریالی

در خرید بن ریالی با توانا کارت، مبالغی را که سازمان آموزش و پرورش به مناسبت های مختلف برای فرهنگیان در نظر می گیرد از طریق بن ریالی قابل بهره برداری می باشد.

 تخفیف

دارنده اپلیکیشن توانا کارت پس انجام خرید به هر سه روش ذکر شده درر بالا می توانند از تخفیف ویژه ، نیز استفاده نماید.

قسطی بخر

روش نصب توانا کارت

پرسنل محترم آموزش و پرورش ،فرهنگیان و معلمان برای نصب توانا کارت می توانند به صفحه رسمی وزارت آموزش و پرورش my.madu.ir  و یا دانلود از طریق اپلیکیشن کافه بازار مراجه نمایند.

فروشگاههای طرف قرارداد

پرسنل محترم آموزش و پروش ،فرهنگیان و معلمان محترم دارنده  این سامانه می توانند ،با مراجعه به اپلیکیشن از دسته بندی نه گانه تعریف شده در اپلیکیشن اطلاعات مورد نظر راکسب نمایند.

این دسته بندی ها عبارتند از:

کالای دیجیتال،مواد غذایی ،خانه و آشپزخانه ،خدمات بیمه ایی، فرهنگ و خدمات،درمان و سلامت ،پوشاک وهدایا،خدمات و تاسیسات،رستوران و گردشگردی

این اپلیکیشن با بیش از 8000 فروشگاه حضوری و غیر حضوری (اینترنتی ) طرف قرارداد می باشد و قابلیت ارائه بهترین خدمات و امکانات رفاهی متناسب با سلیقه و انتخاب همه دارندگان این سامانه را دارد.

توانا کارت
توانا کارت فرهنگیان

روش خرید به دو صورت می باشد :

خرید حضوری با توانا کارت

پس از مراجعه به فروشگاه از طریق اسکن QR کد (بدون نیاز به دستگاه پوز فروشگاهی ) مبلغ مورد نظر ازاعتبار دارنده توانا کارت کسر می گردد.

اسکن Qr کد|منوی اعتباری|خرید حضوری
اسکن QR کد اعتباری

خرید اینترنتی با توانا کارت

پس از مراجعه به فروشگاه اینترنتی مورد نظر و انتخاب کالا و قراردادن آن در سبد خرید ، جهت پرداخت به صفحه  IPG منتقل می شوید و در آنجا با اسکن QR یا ورود اطلاعات توانا  کارت فرهنگیان به صورت دستی می توانید خرید خود را نهایی کنید .

در حال حاضر بیش از 100 فروشگاه اینترنتی قابلیت ارائه خدمات و امکانات رفاهی برای پرسنل محترم وزارت آموزش و پرورش را دارند .

هایپر 724
هایپر 724
  • پشتیبانی توانا کارت

هر سامانه ای برای بهبود خود نیاز به اخذ بازخورد از کاربران خود می باشد ، سامانه توانا کارت فرهنگیان نیز جهت پاسخ به سوالات کاربران خود و برطرف نمودن ابهامات و مشکالات و شنیدین صدای مشتریان و اخذ شکایات از فروشگاه ها ، مرکز تماس خود را با شماره 02171400900 راه اندازی نموده است تا پذیرای انتقادات ، پیشنهادات و شکایات شما فرهنگیان گرامی باشد.

[kk-star-ratings kksr-shortcode]
فهرست مطالب

محبوب ترین مطالب

مطالب مرتبط

6 پاسخ

  1. خیلی عالی
    آیا بازنشسته هم میتونه درخواست توانا کارت داشته باشد؟

  2. سلام میشه خرید اقساطی از فروشگاهای دیگر داشته باشیم یا نه؟

    1. سلام از تمام فروشکاه های طرف قرارداد با توانا میتونید خرید کنید

  3. سلام. چرا در هیچ جا صحبتی از درصد سود نیست؟ لطفآ راهنمایی بفرمایید که کالاهای اقساطی با چند درصد سود فروخته می شوند؟

    1. سلام سود رو فروشگاه ها تعیین میکنند باید وارد فروشگاه بشید و مراحل خرید رو طی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *