راهنمای خرید از فروشگاه های حضوری، با توانا کارت

راهنمای خرید حضوری با توانا کارت

توانا کارت فرهنگیان یک سامانه پرداخت اعتباری و اقساطی ویژه جامعه معلمین و فرهنگیان سراسر کشور است که مبتنی بر موبایل هوشمند است و امکان خرید و پرداخت به صورت کسر از حقوق را برای معلمان فراهم کرده است .

فروشگاه‌های طرف قرارداد کارت اعتباری توانا شامل ۹  دسته‌بندی اصلی است که کالا و خدمات مختلفی را در سطح کشور شامل می‌شود که از آن جمله می‌توان به فروشگاه‌های زنجیره‌ای ،موبایل و کالای دیجیتال، لوازم خانگی، سلامت و درمان، رستوران و گردشگری،خدمات بیمه‌ای، فرهنگ و هنر، پوشاک و هدایا و  همچنین خدمات و تاسیسات اشاره کرد.

لیست کامل فروشگاه‌های طرف قرارداد از طریق اپلیکیشن توانا  قابل مشاهده است.

گوشی شاپ
گوشی شاپ

روش های دانلود توانا کارت

شما فرهنگیان گرامی جهت انجام خرید از فروشگاه‌های حضوری طرف قرارداد با توانا، ابتدا کافی است اپلیکیشن موبایل توانا کارت فرهنگیان را از کافه بازار دانلود نمایید و یا می‌توانید اپلیکیشن توانا را پس از ورود به پنجره واحد خدمات وزارت آموزش و پرورش به نشانی  https://my.medu.ir و از منوی “خدمات رفاهی” و انتخاب گزینه ” توانا کارت” دانلود کنید.

برخی از فروشگاه‌های طرف قرارداد تواناکارت فرهنگیان، به صورت حضوری و برخی دیگر به صورت اینترنتی کالا و یا خدمات خود را به جامعه فرهنگیان ارائه می‌دهند.

روش خرید از فروشگاه های حضوری با توانا کارت

در این مقاله قصد داریم تا با یکی از روش‌های خرید یعنی خرید به صورت حضوری بیشتر آشنا شویم.برای آشنایی بیشتر با این روش ادامه مقاله را مطالعه به دقت مطالعه کنید.

گام اول: ورود به منوی اعتباری

در خریدهای حضوری کافی است پس از مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد و انتخاب کالا یا خدمات مورد نظر، پرداخت اعتباری از طریق توانا کارت را به فروشنده یا صندوقدار اعلام کنید و با استفاده از اپلیکیشن توانا کارت و انتخاب منوی “اعتباری “، آماده پرداخت وجه کالا به صورت اعتباری شوید.

خرید حضوری| تواناکارت|اسکن QR کد
انتخاب گزینه خرید در منوی اعتباری توانا کارت

 

همانگونه که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، در منوی “اعتباری” ، کارت اعتباری فرد که شامل شماره کارت 16 رقمی مجازی، تاریخ انقضا، CVV2 ، نام و نام خانوادگی فرد و شماره مشتری است به همراه گزینه‌های مربوطه برای کاربر قابل مشاهده است.

کاربر از طریق گزینه “موجودی” می‌تواند از مبلغ موجودی اعتبار تخصیص داده شده و توان اقساط خود مطلع شود. شایان ذکر است میزان اعتبار با توجه به فیش حقوقی هر فرد و خالص دریافتی وی توسط امور مالی هر منطقه تعیین می‌شود و میزان آن برای هر فرد متغیر خواهد بود.

از طریق گزینه ” ده گردش آخر ” کلیه فرهنگیان گرامی می‌توانند گزارش ده تراکنش آخر اعتباری و اقساطی خود را مشاهده کنند .

با انتخاب گزینه “وضعیت اقساط”  کاربر توانا کارت می‌تواند وضعیت اقساط جاری و تسویه شده را مشاهده کند و حتی در خصوص اقساط جاری نیز می‌تواند از تعداد اقساط پرداخت شده و پرداخت نشده مطلع شود.

گزینه “فروشگاه ها” نیز امکان جستجو و مشاهده کلیه فروشگاه‌های طرف قرارداد را برای جامعه معلمان و فرهنگیان در ۹ دسته بندی مختلف نشان می‌دهد و به روز ترین لیست فروشگاه‌ها به همراه جزئیات آن را از این طریق به نمایش می‌گذارد.

سرای ایرانی
سرای ایرانی

گام دوم :انتخاب گزینه خرید و اسکن QR کد اعتباری/ اقساطی

پس از ورود به منوی اعتباری کاربران توانا کارت با انتخاب گزینه ” خرید” امکان اسکن QR کد را دارند و می‌توانند از این طریق وجه کالا و خدمات را به صورت اعتباری پرداخت کنند و مبلغ آن در انتهای ماه بعد از حقوق و مزایای آنها کسر می‌شود.

شایان ذکر است فقط برای بار اول موبایل شما اجازه دسترسی به دوربین جهت اسکن QR کد را از  شما درخواست می‌کند که باید حتما این اجازه از سوی شما داده شود که در زمان اسکن، دوربین بتواند QR کد نمایش داده شده را اسکن کند.

اسکن Qr کد|منوی اعتباری|خرید حضوری
اسکن QR کد اعتباری

گام سوم : درج مبلغ توافق شده و رمز پویا / درج مبلغ  ، تعداد اقساط توافقی و رمز پویا (در صورت خرید اقساطی)

پس از اسکن QR کد اعتباری، صفحه‌ای باز می‌شود که باید مبلغ توافق شده با فروشنده در آنجا درج شود و جهت احراز هویت و افزایش امنیت سامانه، با زدن دکمه “رمز پویا”  تائید پرداخت مبلغ توسط شما انجام می‌شود.

تواناکارت|خرید اعتباری|خرید حضوری
درج مبلغ و رمز پویا در خرید اعتباری

جهت خرید اقساطی با توانا کارت نیز همین مراحل تکرار می‌شود، فقط با این تفاوت که در مرحله سوم علاوه بر درج مبلغ خرید و رمز پویا، تعداد اقساط توافق شده با فروشگاه نیز باید در باکس تعداد اقساط درج شود.

خرید اقساطی حضوری با توانا کارت
درج مبلغ ، تعداد اقساط توافقی و رمز پویا در خرید اقساطی

 

فرش زمرد

گام چهارم : انتخاب دکمه پرداخت و انجام پرداخت موفق

پس از درج مواد فوق، پس از چند ثانیه رمز دوم (رمز پویا) برای شما پیامک شده و به صورت خودکار در باکس مورد نظر اضافه می‌شود و سپس با زدن دکمه پرداخت تراکنش اعتباری شما نهایی شده و پیامک خرید موفق نیز به شماره همراه شما ارسال خواهد شد.

 

پرداخت موفق توانا کارت
پرداخت موفق توانا کارت

پس از انجام تراکنش موفق ، پیامک تراکنش برای کاربر توانا کارت نیز ارسال می‌شود و فروشنده باید کالا و خدمات مورد نظر را به کاربر تحویل بدهد.

فیلم آموزشی زیر، نحوه خرید اعتباری و اقساطی با توانا کارت را بهتر نشان می‌دهد.

پشتیبانی توانا کارت

مرکز تماس توانا کارت با شماره تماس  ۰۲۱۷۱۴۰۰۹۰۰ آماده پاسخگویی به جامعه معلمان و فرهنگیان سراسر کشور است. همچنین این مجموعه پذیرای انتقادات ، پیشنهادات و شکایات شما فرهنگیان گرامی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اپلیکیشن توانا کارت می‌توانید به بخش سوالات متداول مراجعه و پاسخ برخی از سوالات خود را از این طریق بدست آورید.

شایان ذکر است کلیه معلمان و  فرهنگیان گرامی جهت ثبت‌نام در این طرح و فعالسازی توانا کارت خود می‌توانند به سایت https://my.medu.ir  مراجعه و از طریق گزینه توانا در بخش “رفاهی”  نسبت به ثبت نام در این طرح  و فعالسازی کارت  اعتباری خود اقدام نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در اینخصوص پیشنهاد می گردد مقاله “راهنمای فعالسازی طرح توانا از طریق پنجره واحد خدمات آموزش و پرورش ” را مطالعه نمائید.

[kk-star-ratings kksr-shortcode]
فهرست مطالب

محبوب ترین مطالب

مطالب مرتبط

7 پاسخ

  1. واقعا این کارت اعتباری یه چیز دیگه است . باهاش همه چیز میشه خرید

    1. بله شما به راحتی میتونید داخل اپ از قسمت سرچ طلا فروشی لیست طلا فروشی های توانا رو ببینید. در ضمن از طریق فروشگاه های اطراف من هم میتونید نزدیک ترین فروشگاه های اطرافتون رو ببینید

  2. با توانا کارت توانایی خرید خدمات هم داریم مثلاً ساخت کابینت برای منزل؟

    1. سلام خیر سایر خدمات هست میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر به اپلیکیشن توانا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *